Zgrupowania

Dwa lub częściej razy w roku zawodnicy – młodzież z sekcji wyczynowych wyjeżdża na zgrupowania. Najczęściej jest to zgrupowanie letnie i zimowe.

Obozy zimowe w Nowym Targu

W czasie ferii zimowych nasi zawodnicy odwiedzają ośrodek KS Gorce w Nowym Targu, gdzie mają możliwość skorzystania z sal do treningów technicznych, ogólnorozwojowych, siłowni. Ponadto, staramy się aktywnie uczyć ich jazdy na nartach i deskach snowboardowych – jest to traktowane jako obowiązkowy trening ogólny. Korzystamy także z licznych w tej okolicy narciarskich tras biegowych. Korzystając z przepięknych okolic Gorczańskiego Parku Krajobrazowego, marymoncka młodzież uczestniczy także w wycieczkach pieszych na Turbacz (1310 n.p.m.) a także inne szczyty na innych trasach.

100209_154130Bliskość miasta Zakopane gwarantuje, że podczas ferii nasi zawodnicy mogą poczuć magię ceprowego szaleństwa na Krupówkach, a także skorzystać z wielu udogodnień i cenionych tras narciarskich. Obozy zimowe oprócz dużego obciążenia pracą i ćwiczeniami pozwalają utrzymać formę w sezonie zimowym a także przygotowują do podjęcia walki w zawodach halowych, w tym w Halowych Mistrzostwach Polski.


2013-02-08-534wycieczki podczas obozów zimowych

narty biegowe – treningi ogólnorozwojowe

DCIM101MEDIAtreningi na hali sportowej

DCIM101MEDIAobóz zimowy – najlepszy sposób na aktywne spędzanie ferii!

 Obozy letnie w Zakopanem

_DSC1274

Obozy letnie odbywają się zawsze na początku wakacji, na przełomie czerwca i lipca. Są mocnym, pracowitym okresem przed najważniejszymi startami w sezonie: Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, Mistrzostwami Polski czy Rundami Pucharu Polski. Od wielu lat udajemy się do Zakopanego, gdzie w zaprzyjaźnionym pensjonacie u podnóża Antałówki mamy zagwarantowane pełnowymiarowe tory łucznicze. Ponadto, aktywnie realizujemy program turystyki górskiej. Zwiedzamy okoliczne i dalsze szczyty pod opieką przewodników TOPR. Oprócz intensywnego strzelania z łuku zachęcamy młodzież do wzmacniania wytrzymałości mięśni i charakteru na basenach w COS Zakopane. Tradycją letnich obozów łuczniczych są też chrzty, będące obrzędem przejścia dla nowych zawodników.

_DSC1273

Obozy sportowe odbywają się od wielu lat i są starannie przygotowywane przez kadrę trenerską i zarząd stowarzyszenia. Oprócz szkolenia sportowego postawionego na wysokim poziomie gwarantujemy odpoczynek, realizację programu kulturalnego i wychowawczego.

_DSC1939

Nasze zgrupowania są wydarzeniami obficie dofinansowanymi ze środków własnych stowarzyszenia a także programów dotacyjnych. W pokryciu kosztów wyjazdu towarzyszą także rodzice i darczyńcy naszej społeczności.

_DSC1485wspaniałe górskie widoki

_DSC1320zajęcia ruchowe

_DSC1185i strzelanie profesjonalne, wyczynowe nawet na 90 metrów

_DSC2052chrzest łuczniczy…

_DSC2177… i pasowanie na łucznika z włączeniem do społeczności klubowej…

_DSC1774wysokie walory integracyjne i rozrywkowe

_DSC1696… i szansa na gorące przyjaźnie! ;)

_DSC1633terenowe wycieczki piesze

IMAG0163a dla najmocniejszych – nawet na Orlą Perć!

DSC_1756 (800x531)… i do Doliny Pięciu Stawów

_DSC1394

uwielbiamy obozy letnie w Zakopanem!

DO ZOBACZENIA!