Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”

luczniczy_marymont_blok_redStowarzyszenie „Łuczniczy Marymont” powstało w 2010 roku dzięki zaangaowaniu społeczników, rodziców, zawodników i trenerów sekcji łuczniczej dawnego klubu RKS Marymont Warszawa. Wobec sytuacji upadającego klubu niemożliwym było kontynuowanie działalności sekcji bez wsparcia finansowego i organizacyjnego. Stąd grupa przyjaciół łucznictwa, wraz z sympatykami dyscypliny, podjęła decyzję o sformalizowaniu swojej działalności.

DSC02428

Pierwotnie Stowarzyszenie zajmowało się pozyskaniem środków i funduszy od sponsorów i darczyńców. Dzięki nim na torach łuczniczych przy ulicy Potockiej 1 w Warszawie możliwe stało się zorganizowanie zawodów Międzynarodowego Memoriału Mieczysława Nowakowskiego oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów. Ponadto po raz pierwszy od wielu lat formalne ramy przybrały dotowane przez Stowarzyszenie obozy łucznicze dla najmłodszych grup szkolenia wyczynowego.

W 2012 roku Stowarzyszenie wspierało społeczność łuczników „Nowego Marymontu”. Po poważnych zaniedbaniach ze strony klubu a także wielu wątpliwych rozliczeniach, na wniosek zawodników powstała nowa sekcja łucznicza działająca na terenie Żoliborza i Warszawy.

Dziś jesteśmy zupełnie odrębnym, w pełni niezależnym stowarzyszeniem i w danym momencie formalnie ani finansowo nie mamy nic wspólnego z Robotniczym Klubem Sportowym „MARYMONT” oraz UKS „Nowy Marymont”.

pzlucz

Od 4 lutego 2013 roku Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont” prowadzi działalność jako klub zarejestrowany w Polskim Związku Łuczniczym. Posiadamy licencję klubu sportowego nr 130, a w naszej organizacji zrzeszamy ponad 80 członków, w tym licencjonowanych zawodników wyczynowych reprezentujących barwy Stowarzyszenia.

Jako prężnie funkcjonująca społeczność sportowców jesteśmy otwarci na wszelkie formy łucznictwa. Szkolimy zawodników wyczynowych w kategorii łuków olimpijskich-klasycznych a także bloczkowych. Ponadto udostępniamy naszą bazę sportową dla zawodników rekreacyjnych, którzy poszukują swojej drogi w łucznictwie. W naszych kręgach działają także łucznicy tradycyjni, historyczni, barebow, kyudo.

285282_307391912716487_1817859361_nNasze Stowarzyszenie jest organizacją typu non-profit, działającą na rzecz swoich członków i rozwoju bazy i możliwości do uprawiania i szerzenia łucznictwa. Prowadzimy działalność gospodarczą, dzięki której świadczymy usługi reklamowe, szkoleniowe i wydawnicze dla zainteresowanych sponsorów. Za pozyskane środki realizujemy wyjazdy dzieci i młodzieży na cykle zawodów w całej Polsce i za granicą. Działalność Zarządu, trenerów, działaczy oparta jest na ich społecznej pracy na rzecz łuczniczej wspólnoty.

Naszą ideą jest dążenie do sportowego przygotowania dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym zadaniu szczególnie mocno podkreślamy wychowawczą naturę sportu.

58834_306483096140702_554138816_n

Posiadamy medale, puchary, wielokrotnie jako zawodnicy stawaliśmy na podium w Mistrzostwach Polski i Europy. Od wielu lat społeczność łucznicza prowadzona przez zespół trenerski zdobywa wysokie miejsca w rywalizacji klubów sportowych. Wierzymy jednak, że oprócz sportowej rywalizacji tworzymy zgraną, odpowiedzialną społeczność wśród której propagujemy obywatelskie i altruistyczne postawy.

Jeśli tak jak my wierzysz w to, że ŁUCZNICTWO JEST SPORTEM DLA WSZYSTKICH, zapraszamy do naszego Stowarzyszenia!

łucznictwo sportem dla wszystkich