Nasze zawody

Marymonccy łucznicy znani są jako jeden z najlepszych teamów organizacyjnych zawodów w Polsce. Społeczne zaangażowanie, moc emocji, duża frajda a także chęć zmienienia polskich, łuczniczych realiów rokrocznie przekonują nas, że warto traktować organizację zawodów jako coś poważnego.

Organizowane przez nas zawody są nie tylko poświęconymi środkami finansowymi i godzinami roboczymi. Dla nas i naszej młodzieży to sposób na wychowanie i integrację w trudnych chwilach. Ogrom pracy która pozostaje nam do wykonania na ostatnią chwilę jest niewyobrażalny. Dzięki DSC_4942_groupsprawnej koordynacji zadań, szkoleniach i najlepszej na świecie ekipie technicznej pokazujemy, że WARTO, że DA SIĘ i że TRZEBA zawody robić po prostu dobrze ;)

Dzięki zaangażowaniu członków sekcji, społecznej pracy dzieci i młodzieży udaje nam się zorganizować jedne z najlepszych zawodów w centralnej Polsce. O randze naszych imprez świadczy nie tylko zawsze szczelnie wypełniona lista startowa, ale także obecność światowych sław łucznictwa z całego świata.

nowakowski2007 009

Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
Zawody związane ze znakomitym trenerem sekcji, Mieczysławem Nowakowskim już na stałe wpisały się w harmonogram imprez łuczniczych. Od wielu lat zapraszamy rodzinę P. Nowakowskiego, przyjaciół, jego byłych zawodników. Poprzez sportową rywalizację chcemy upamiętnić wspaniałą myśl techniczną trenera, która przyczyniła się do rozwoju nowych technologii w łucznictwie na całym swiecie. Ponadto spotykamy się, aby wspomnieć jego ogromne sukcesy szkoleniowe, które dokonywały się wśród prowadzonych przez niego zawodników na warszawskim Marymoncie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC01484

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
Wraz z zaprzyjaźnionymi klubami organizujemy imprezę dla weteranów łucznictwa w kategoriach wiekowych 40, 50, 60 + i starszych. Dzięki wspaniałej atmosferze do sportowej rywalizacji powracają wyśmienici zawodnicy łucznictwa  Zawody są także okazją do spotkania się i wspólnego biesiadowania – odnowienia przyjacielskich więzi i kontaktów wśród znajomych sprzed lat.

DSC00060 (800x600)Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich 2005
Od tych zawodów wszystko się zaczęło. Społeczność sekcji łuczniczej Marymontu stanęła wtedy na głowie aby sprawnie przeprowadzić najważniejszą imprezę dla juniorów młodszych. Tymi zawodami pokazaliśmy, jak wielką siłę stanowi praca społeczna i wolontaryjne działanie naszej młodzieży.

DSC00050 (800x600)

2012-09-22-216

Grand Prix Żoliborza w łucznictwie

W 2013 roku Stowarzyszenie organizuje cykl imprez dla najmłodszych dzieciaków ze szkół podstawowych. Rundy mają charakter tematyczny (np. Zawody Niepodległościowe z okazji 11 listopada). W imprezie licznie uczestniczą dzieci z zaprzyjaźnionych klubów łuczniczych z Warszawy i Mazowsza.

Warszawska Olimpiada MłodzieżyOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Uczestniczymy i organizujemy rozgrywki Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w rywalizacji klubowej w kategorii dzieci, młodzików młodszych i młodzików.