Chcę strzelać wyczynowo…

DSC_0642 (532x800)

 

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie… a co to znaczy wyczynowo?

Można powiedzieć: profesjonalnie, sportowo, po olimpijsku. Można powiedzieć: na krew, pot i łzy. Można też powiedzieć: wyczynowo, czyli tak, aby rozwijać swoją karierę sportową. A potem trzeba tylko czekać medale, zwycięstwa, piękne i trudne chwile…
3…2…1… weź głęboki oddech :)

Strzelanie wyczynowe polega na podjęciu zintensyfikowanych działań treningowych i szkoleniowych. Wyszkolenie zawodnika nie jest rzeczą prostą, zarówno dla samego strzelca jak i kadry szkoleniowej.

Dlatego…

– do szkolenia wyczynowego predystynowani są łucznicy, którzy chcą poświęcać minimum 4-5 dni w tygodniu po minimum 3-4 h dziennie na specjalistyczne treningi,
– do szkolenia wyczynowego trzeba dorosnąć, tj. być odpowiednio przygotowanym fizycznie i psychicznie
– do szkolenia wyczynowego nie wystarczy być mocnym, silnym, wysokim czy chudym, wytrzymałym  czy cierpliwym – przede wszystkim trzeba być zdeterminowanym i umieć odnajdywać przyjemność w przezwyciężaniu trudów.

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE NIE PROWADZIMY ZAPISÓW, REKRUTACJI NA SZKOLENIE WYCZYNOWE. NASI SZKOLENIOWCY SAMI DOKONUJĄ SELEKCJI ZAWODNIKÓW.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strzelanie wyczynowe to ciągła droga przez trudności, wysiłek i takie organizowanie czasu, aby zintensyfikować proces treningowy.

Zawodnik wyczynowy musi umieć odpowiednio zaplanować mikrocykl, makrocykl i mezocykl treningowy – umieć określić swoje zamiary względem treningów, zgrupowań i ewaluacji szkolenia, czyli zawodów.

 

Do szkolenia wyczynowego w naszym klubie klasyfikowani są zawodnicy w wieku 14-15 lat, tj. z ostatnich lat kategorii młodzika starszego, którzy:
– przeszli szkolenie w programie wczesnego przygotowania „MŁODY ŁUCZNIK”
– szkolili się wstępnie w klasach łuczniczych i sportowych

Pod opieką trenerów młodzi zawodnicy doskonalą technikę strzelania, uczęszczają w  zawodach, sprawdzianach, turniejach, a w przypadku wysokich wyników – także w szkoleniu kadry narodowej, kadry przygotowania olimpijskiego itp. Wyszkolenie sportowe młodzieży prowadzimy jedynie w kategorii łuków klasycznych – w łucznictwie olimpijskim.

Każdy zawodnik wyczynowy naszego klubu ma obowiązek posiadania ważnej licencji Polskiego Związku Łuczniczego.

Nasz klub nie prowadzi szkolenia wyczynowego dla seniorów. Nie ma możliwości korzystania z porad szkoleniowców przez osoby dorosłe. Ze względu na duże trudy pracy szkoleniowej zapewniamy opiekę trenerską jedynie młodzieży z sekcji wyczynowej. Nie realizujemy i nie zapewniamy wyjazdów na zawody dla dorosłych zawodników.

My kierujemy się dewizą:
Per aspera ad astra!